Skip to main content

Zabezpieczenie przed podsłuchem – oferta sprzętu

Oprócz profesjonalnych usług z zakresu doradztwa, przygotowywania specjalnych stref ochronnych i wykrywania podsłuchów, specjalizujemy się również w dostarczaniu profesjonalnych zabezpieczeń przed podsłuchem oraz innych urządzeń antyszpiegowskich. Oferujemy wyłącznie sprawdzone i solidne urządzenia, skutecznie podnoszące poziom bezpieczeństwa w bezpiecznych pomieszczeniach. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie doboru odpowiednich urządzeń i rozwiązań do Państwa potrzeb.

EKRANOWANIE AKUSTYCZNE

Panel akustyczny

Panel akustyczny przeznaczony jest do ekranowania akustycznego pomieszczeń. Zapewnia szerokopasmową izolacją akustyczną, która zachowuje pełną efektywność w zakresie częstotliwości 250Hz-2000Hz. Panel jest elastyczny, odporny na uderzenia i wykruszanie.

Warstwa izolacyjna zamontowana na podłodze może przyjąć maksymalne obciążenie 5000kg/m2. Grubość: 50mm.

Drzwi izolowane akustycznie

Drzwi izolowane akustycznie

Przeznaczone do pomieszczeń o zwiększonym poziomie izolacji akustycznej oraz o dużym natężeniu ruchu. Wykonanie ognioodporne. 
Konstrukcja- rama z drewna egzotycznego wypełniona warstwowo płytami wiórowo korkowymi, pokrytymi obustronnie kompozytem HDF.
Wykończenie -  laminat HPL.
Wyposażenie – zamek podklamkowy, 3-częściowe niklowane zawiasy, samozamykacz, próg zwykły lub opadający.
Podwójne drzwi akustyczne zastosowane w przejściu typu śluza zapewniają tłumienność (w zależności od wielkości śluzy) 50-100dB.

Badania akustyczne

Badania akustyczne

Badania akustyczne przegród budowlanych wykonujemy zgodnie z wytycznymi określonymi dla specjalnych stref ochronnych.
Badanie obejmuje określenie izolacyjności akustycznej  dla stanu istniejącego oraz dla stanu po wykonaniu ekranowania akustycznego.

EKRANOWANIE ELEKTROMAGNETYCZNE

Włóknina ekranująca

Włóknina ekranująca

Włóknina ekranująca  przeznaczona jest do ekranowania pomieszczeń  przed działaniem pól elektrycznych niskich częstotliwości, pól elektromagnetycznych wysokich częstotliwości oraz sygnałów radiowych i telekomunikacyjnych.

Podstawowe dane techniczne i funkcje użytkowe:
Tłumienie: w zakresie częstotliwości 14KHz – 10GHz
Poziom tłumienia: 70 - 80dB

Siatka niklowa do ekranowania szyb okiennych

Siatka niklowa do ekranowania szyb okiennych

Siatka niklowa przeznaczona jest do ekranowania elektromagnetycznego szyb okiennych oraz  ekranów monitorów. Posiada bardzo dobrą przejrzystość i doskonałe właściwości tłumiące – 65dB w zakresie częstotliwości 14kHz – 10GHz.

Okno ekranowane elektromagnetycznie

Okno ekranowane elektromagnetycznie

Ekranowanie: promieniowanie w.cz.,  pola elektryczne niskiej częstotliwości, sygnały radiowe i telekomunikacyjne.
Zakres częstotliwości: 1MHz do 10GHz
Tłumienie:  
1MHz ÷ 4GHz – 70dB; 
4GHz ÷10GHz – 46dB

Drzwi ekranowane elektromagnetycznie

Drzwi ekranowane elektromagnetycznie

Drzwi przeznaczone są do użycia w pomieszczeniach ekranowanych elektromagnetycznie, w technologii klatki Faradaya. 
Drzwi są  ekranowane w zakresie częstotliwości  9kH - 22GHz.
Dostępne są drzwi o tłumienności:  50dB, 80dB, 100dB, 115dB, 120dB.
Wyposażenie opcjonalne: zamek automatyczny, ognioodporność, gazoszczelność, dźwiękoszczelność, jedno lub dwa skrzydła.

Falowody „plaster miodu”

Falowody plaster miodu

Przeznaczone są do ekranowania przewodów wentylacji i klimatyzacji.

 Tłumienność w wybranych pasmach częstotliwości:

  • 200KHz          78dB
  • 100MHz          105dB
  • 500MHz          93dB
  • 2GHz              94dB
  • 10GHz            82dB

Uszczelki elektromagnetyczne

Uszczelki elektromagnetyczne
Uszczelki elektromagnetyczne

Oferujemy Państwu szeroki wybór uszczelek elektromagnetycznych, zapewniających tłumienie w zakresie częstotliwości od 1Mhz do 10GHz ze skutecznością wynoszącą 85 - 115dB.

WIBROAKUSTYKA

Generator wibroakustyczny SNG HP

Generator wibroakustyczny SNG HP

Generator SNG HP wykorzystywany jest do zabezpieczania stref specjalnych przed wszelkimi formami podsłuchu technicznego. Generator emituje biały, zmienny szum wibroakustyczny, stanowiący barierę przeciw podsłuchom. Poziom białego szumu jest adekwatny do poziomu zagłuszanego dźwięku. Poziom sygnału może być regulowany automatycznie lub manualnie.

Generator SNG HP może być uruchamiany zdalnie z poziomu dedykowanego pilota podczerwieni.

Zakres generowanych częstotliwości: 10 - 5000Hz
Liczba kanałów:               2
Poziom sygnału szumu wibroakustycznego:12dB
Moc wyjściowa: 2x7W
Dopuszczalna liczba przetworników na kanał:

50 (łącznie obsługa do 100 piezo emiterów w kombinacji do 12 głośników)

 

 

Emiter wibroakustyczny PIEZO

Emiter wibroakustyczny PIEZO

Piezo to urządzenie przekształcające energię elektryczną w energię sprężystą drgań wibroakustycznych. Przetwornik Piezo współpracuje z generatorem SNG HP, emituje losowo zmienny biały szum wibroakustyczny  w zakresie częstotliwości 10-5000Hz. Montowany jest do przegród budowlanych klejem dwuskładnikowym. Poprzez odpowiednie wygięcie przetwornika można go łatwo zamontować (bez konieczności stosowana dedykowanych uchwytów) do rur i grzejników.

Sterownik / obudowa techniczna generatora SNG HP

"Sterownik / obudowa techniczna genratora SNG HP
"Sterownik / obudowa techniczna genratora SNG HP

Sterownik podczerwieni z pilotem systemowym, przeznaczony jest do kontroli pracy urządzeń (generator wibroakustyczny SNG HP) w aplikacjach zabezpieczenia przeciwinwigilacyjnego pomieszczeń. Sygnał roboczy wysyłany z pilota systemowego nie wzbudza alarmów powszechnie stosowanych detektorów stosowanych do wykrycia aktywnych transmisji radiowych i telekomunikacyjnych. 

 

 

budowa techniczna, przeznaczona jest do integrac

Obudowa techniczna przeznaczona jest do integracji urządzeń wchodzących w skład systemów zabezpieczenia przed podsłuchem pomieszczeń. W obudowie można jednocześnie umieścić trzy elementy systemowe tj. generator białego szumu wibroakustycznego, monitor transmisji radiowych i telekomunikacyjnych, sterownik podczerwieni. Obudowa umieszczana jest na suficie zabezpieczanego pomieszczenia – plafon. 

Generator ANG 2200

Generator AMG 2200

Generator przeznaczony jest do zabezpieczania stref specjalnych przed podsłuchem realizowanym za pomocą technicznych środków inwigilacyjnych. Emituje barierę w postaci losowo zmiennego szumu wibroakustycznego, na poziomie ok. 20dB. Poziom sygnału szumu jest regulowany – odpowiednio do akustyki zabezpieczanego pomieszczenia z uwzględnieniem wymaganego poziomu tłumienia. Generator ANG 2200 uruchamiany i regulowany jest wyłącznie w trybie manualnym.

 

Zakres generowanych częstotliwości:  125Hz - 5,6kHz
Liczba kanałów:  2
Poziom szumów w odległości 1m od przetwornika: 2 dB 
Moc wyjściowa:  12 V p-p @ 6 Ω
Obciążenie kanału:  nie mniej niż  2Ω
Dopuszczalna liczba emiterów:   27
Wymiary:  4.1 x 10.6 x 17.8 cm
Masa:  0,907kG
Zasilanie:  220V/230V-50HZ

Przetwornik TRN 200

Przetwornik TRN 200

TRN200 jest urządzeniem przetwarzającym energię elektryczną w energię sprężystych drgań wibroakustycznych.  Przetwornik współpracuje z generatorem ANG 2200, emituje szum wibroakustyczny w szerokim paśmie częstotliwości od 125Hz do 5,6kHz o poziomie sygnału ok. 20dB. 

Impedancja:  6 Ω
Zakres częstotliwości: 125Hz – 5,6kHz
Zasilanie:  12V DC
Wymiary  7,6 x 3,1 cm
Masa:  454 g

MONITOR PRZECIWPODSŁUCHOWY

Monitor przeciwpodsłuchowy

QM-5000 jest zaawansowanym sieciowym systemem przeznaczonym do kompleksowego zabezpieczania obiektów przed działaniem urządzeń podsłuchowych typu analogowych i cyfrowych nadajników radiowych oraz mobilnych telekomunikacyjnych urządzeń cyfrowych. 

System QM-5000 składa się z interfejsu QME-1 współpracującego z komputerem PC typu laptop z oprogramowaniem QMASTER oraz z modułów bardzo czułych, selektywnych analizatorów częstotliwości:  MRA5Q (34MHz-5,9GHz) , lub skanera częstotliwości telekomunikacyjnych DCM3Q (860MHz-2500MHz). 

System wykrywa i alarmuje o wszelkich zaistniałych sygnałach w paśmie częstotliwości 34MHz – 5,9GHz. Wykryte emisje identyfikowane są i podawane na poziomie komputera PC, w zakresie danych obejmujących: sygnał alarmowy, poziom sygnału, protokół transmisji oraz wykresu spektralnego.

ZESTAW PROTEKTOR AG-1

Protektor AG-1 jest urządzeniem służącym do skutecznego zabezpieczania pomieszczeń (sali konferencyjnych, gabinetów, pokoi spotkań itp.) przed możliwością podsłuchania prowadzonych w nich rozmów, stanowiących tajemnicę  służbową, biznesową lub prywatną.
Protektor AG-1 emituje niesłyszalny  sygnał akustyczny, w wycinkowych wąskich pasmach dźwięku akustycznego i ponad akustycznego. Składowe emitowanego sygnału zmiksowane są losowo zmiennie, przy pomocy specjalnie opracowanego algorytmu.
Sygnał ten działa fizycznie na mikrofony urządzeń audio, wywołując ich rezonans, uniemożliwiając w ten sposób czytelne zapisanie lub odsłuchanie wszelkiego rodzaju odbieranych sygnałów akustycznych. W szczególności blokuje działanie dyktafonów analogowych i cyfrowych, dyktafonów wbudowanych w telefony komórkowe, mikrofonów urządzeń podsłuchowych itp. Emitowany sygnał zakłócający  ma charakter dookólny (330°) z gwarantowaną skutecznością zagłuszania w promieniu do 1,5m od urządzenia.

Dane techniczne:

Zakres generowanych częstotliwości:   25,5-26,5kHz
Poziom sygnału: 117dB
Zasięg: 360° promień 1,5 m
Zasilanie:  230V-50HZ AC / 12V DC
Dopuszczalne warunki otoczenia podczas eksploatacji:
-temperatura pracy                    0°C¸40°C
-wilgotność względna                   do 85%

 Dopuszczalne warunki otoczenia podczas eksploatacji

Temperatura pracy: od 0°C do 40°C
Wilgotność względna do 85% 

URZĄDZENIA STREFY KONTROLI I DEPOZYTU

Skaner rentgenowski RAPISCAN 618 XR

Skaner rentgenowski RAPISCAN 618 XR

Skaner rentgenowski przeznaczony do kontroli bagażu podręcznego, w celu wykrycia wnoszonych do specjalnych stref ochronnych niedozwolonych urządzeń elektronicznych. Umożliwia kontrolę w trybie ciągłym lub wyrywkowym.

Rozmiary tunelu inspekcyjnego: 550mm (W) × 360 mm (H)
Prędkość przesuwu taśmociągu: 0.2 m/s
Dopuszczalne obciążenie taśmociągu: 165kg
Rozdzielczość: gwarantowana 38AWG, typowa 40 AWG - dla drutu ØD0.101mm
Penetracja: stal o grubości do 28mm 
Bezpieczeństwo materiałów fotograficznych: gwarantowane dla 10 prześwietleń filmu ISO1600/33DIN
Dawka promieniowania rozproszonego: poniżej 1μGy/h (mierzona w odległości do 5cm od osłony źródła promieniowania)

Detektor FG-1

Detektor FG-1

Detektor FG-1 przeznaczony jest do wykrywania urządzeń elektronicznych:  telefonów komórkowych, dyktafonów, nadajników i odbiorników radiowych, elektronicznych zapalników ładunków wybuchowych, niebezpiecznych ferromagnetycznych  przedmiotów metalowych –broni palnej i białej, które są wnoszone przez osoby wchodzące do ochranianej przez niego strefy specjalnej (pomieszczenia).

Detektor nie wykrywa metali nie ferromagnetycznych ( obojętna jest dla niego np. biżuteria)
Detekcja odbywa się w promieniu do 2m od urządzenia.
Detektor jest urządzeniem pasywnym nie emituje pola elektromagnetycznego.

Depozytor urządzeń elektronicznych

Depozytor urządzeń elektronicznych

Depozytor wykonany jest w postaci meblowej szafki ze skrytkami na zdeponowanie urządzeń elektronicznych typu: telefony komórkowe, dyktafony, laptopy itp.

Skrytki zamykane są w systemie Master-Key.